gdzie skatalogować majątek?

gdzie skatalogować majątek?

Jak sobie skatalogować szybko i przyjemnie przedmioty, których jest się właścicielem? Chodzi o to, żeby nie zgubić, a w razie zgubienia coby łatwo odszukać!

Marioleczka

Posty: 15

 
Na pewno w razie kradzieży to taki spis, wykaz rzeczy się bardzo przydaje. Także lepiej dmuchać na zimne i sobie w ten sposób opisać ważne, wartościowe przedmioty IMHO.

bigstarr

Posty: 31

 
Z takich prywatnych skarbów jakie posiadam, to chyba największej wartości jest porcelana po babci...a tak poza tym to nie mam jakiś super kosztownych rzeczy, które bym chciała szczególnie chronić.

Gregor55

Posty: 20

 
A wiesz, że nie wiem co by tutaj doradzić. Miałem jakiś czas temu sobie taki program instalować na pececie, ale zrezygnowałem. Może jeszcze wrócę do tego pomysłu, bo przydałby się.

eluniq

Posty: 20

 
Coby nie mówić, to lepiej mieć porządek w papierach, także ja to prowadzę taki katalog wszystkich wartościowych przedmiotów, ale to normalnie spisuję sobie w tabelce w wordzie. Dodaję zdjęcia czasami, ale tych najdroższych rzeczy. Mi to styka.

Odi

Posty: 18

 
Nie znam w ogóle takich aplikacji. Wpisz w wyszukiwarkę i sprwadzaj po kolei. Na pewno warto żeby to było jakieś legalne oprogramowanie z obsługą serwisową w razie jakich problemów. Pozdr.

Franken2

Posty: 22

 
Fanem komputeryzacji nie jestem, ale faktycznie czasami lepiej jest wklepać dane do kompa niż na papier. Jednak jest to bezpieczniejsze miejsce do przechowywania ważnych informacji. Pozdr!

Siwek

Posty: 22

 
Miałem w planie zainwestować w taki program też, ale nie znalazłem niczego ciekawego w sieci. Nie wiem może źle szukałem czy coś...Przyłączam się do poszukujących w każdym razie ;-)

Ptaszyna

Posty: 19

 
Z tym majątkiem ruchomym to tak już jest, że łatwo można coś zgubić...nie to co w przypadku nieruchomości :) Trudno byłoby zapodziać gdzieś dom :D także ja jestem za tym, żeby sobie prowadzić taką listę wartościowych ruchomości. Mnie polecono program z portalu www.sejfsoft.pl i faktycznie się sprawdza. To szwagier mi o nim powiedział i wyjątkowo miał rację :P

Grażyna12

Posty: 22