Arduino LCD, sklep on-line

Arduino LCD, sklep on-line

Witam.

Jaka jest Wasza ocena na temat mikrokontrolera Arduino UNO? Mieliście z nim doświadczenia?

Mord

Posty: 22

 
Dla mnie http://abc-rc.pl/Arduino to najlepszy sklep z modułami Arduino, z którym miałem kiedykolwiek do czynienia. Przekonacie się o tym samodzielnie, gdy nie będziecie zdecydowanym klientem, a oni poświęcą Wam naprawdę bardzo dużo czasu, abyście dopasowali produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Szczerze polecam, bo jeszcze będę u nich kupował! :)

Dersei02

Posty: 26

 
Gdy w rachubę wchodzi oprogramowanie to nie sposób przejść obojętnie wobec Arduino IDE, którego umiejętna obsługa i kształcenie się w zakresie pisania kodu jest w stanie sprawić, iż będziemy potrafili stworzyć kod na mikrokontrolery jednoukładowe. Bogata baza przykładów tylko sprzyja rozwojowi umiejętności.

aligator3

Posty: 23

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

Śmieszek

Posty: 10

 
Trudno przejść obojętnie wobec Arduino mega, bowiem taka płytka deweloperska nie pojawia się na rynku przesadnie często.

Wygoda, szeroka funkcjonalność i obecność rozmaitych wejść/wyjść, duża ilość pamięci FLASH – to wszystko jej zalety :)

Kitas

Posty: 13

 
Jeżeli chodzi o płytki deweloperskie to moje uznanie dostała Arduino Mega. Cenię ją przede wszystkim za kompatybilność, jaką pewnie także docenicie, jeśli zdecydujecie się na jej nabycie. Gigantyczna liczba wejść i wyjść cyfrowych, nowy układ USB, rozmaite porty szeregowe – to tylko część zalet, o jakich możemy mówić w przypadku tej płytki.

Jarko445

Posty: 22

 
Po raz pierwszy ze środowiskiem programistycznym Arduino IDE zetknąłem się dwa lata temu i miałem faktycznie pozytywne wrażenia.

Mogę Wam polecić rozpoczęcie nauki w tym środowisku, albowiem posiada niezmiernie rozbudowaną dokumentację, którą na pewno docenicie w przypadku jakichkolwiek problemów.

W razie czego służę radą.

Kolekcjoner

Posty: 17

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje możliwość pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt ciężkie. Mogę pochwalić środowisko za fakt, że dostępnych jest niesłychanie mnóstwo dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

marcin225

Posty: 15

 
Nie wydaje mi się, abyście byli rozczarowani, gdy dokonacie kupna Arduino mega. To akurat płytka deweloperska, jaka winna być w stanie sprostać Waszym oczekiwaniom. Wykorzystuje ona dający dość spore możliwości mikrokontroler ATmega2560. Jego kompatybilność stoi na wysokim poziomie, co sam doceniłem.

mitr

Posty: 28

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a poza tym sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje także 6 wejść analogowych i dużo interfejsów :)

Jacuś

Posty: 17