choinka żywa na święta, gdzie ?

choinka żywa na święta, gdzie ?

Witam serdecznie. Muszę spytać fachowych :) Chodzi mi o borówkę amerykańską wysoką. Która jest w uprawie? Czy polecacie komuś bez doświadczenia? Gdzie nabyć sadzonki, żeby mieć pewność, że będą zdrowe?

Miki

Posty: 4

 
Też jestem na etapie poszukiwania krzewów ozdobnych. Interesują mnie tylko sadzonki prosto od producenta, żebym miała pewność, że posadzę i się przyjmą. Jeśli polecacie jakieś fajne odmiany, to piszcie. Czekam.

alitomm

Posty: 16

 
Jestem tego samego zdania. Mam nadzieję, że masz jakiegoś zaufanego w okolicy. Nie polecam sadzonek krzewów ozdobnych z marketów. To pieniądze wyrzucone w błoto. Naprawdę lepiej nawet online kupić w hurtowni.

marcin225

Posty: 23

 
Rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę na jagodę kamczacką. Jakość jest istotna. Myślę, że najlepsza będzie jakaś hurtownia producenta sadzonek. W mojej okolicy jest jeden producent, więc nie mam problemu z dostępem do dobrej klasy roślin, ale wiem, że to może być problem w dużych miastach.

Kuniarz

Posty: 13

 
Jeżeli szukasz sadzonek krzewów owocowych, to nie kupuj w marketach. Tam jest niezwykle marna jakość. Nie wiadomo w ogóle, czy ci się przyjmie. Lepiej nie ryzykować. A poza tym, jak wybierzesz u ogrodnika, to możesz się nawet potargować. Najlepiej mieć własne zaufane źródło.

Lupusx

Posty: 9

 
Ja pozostałam przy jodle kaukaskiej. Nie sprawia mi problemów w uprawie, dlatego nie zmieniam :) Zresztą posiadam ogród po rodzicach i jakoś tak smutno byłoby nie kultywować ich tradycji :) A co do sadzonek to też polecam prywatnych producentów, bo masz pewność dobrej jakości.

Lupusx

Posty: 11

 
http://www.zielonykrzaczek.pl/pl_borowka_amerykanska.php to link do gospodarstwa ogrodniczego. Kupisz tu szczególnie jakościowe sadzonki borówki amerykańskiej. Polecam, albowiem osobiście u nich kupuję. Jest ok.

Dersei02

Posty: 19

 
A co do iglaków, to mnie też przydałaby się jakaś sprawdzona strona z wiadomościami i wiedzą. Muszę zaznaczyć, że wszędzie piszą to samo i nie odszukałem jak do tej pory żadnej strony, jaka zachwyciłaby mnie rzetelnością :( Dokładnie poszukuję informacji o uprawie świerka pospolitego. Jak coś znacie, piszcie.

Kamil87rak1

Posty: 5

 
Jestem tego samego zdania. Mam nadzieję, iż masz jakiegoś zaufanego w okolicy. Nie polecam sadzonek krzewów ozdobnych z marketów. To pieniądze wyrzucone w błoto. Rzeczywiście lepiej nawet online nabyć w hurtowni.

Maciejoo

Posty: 12

 
Żywą choinkę na święta można kupić również online. Bez różnicy czy to detal, czy hurt. Polecam, bo wtedy masz pewność, że kupisz ładną choinkę, którą po świętach można również posadzić do ziemi. Nie kupuję pod marketami i na straganach. Naprawdę taki wybór się opłaca, zwłaszcza że za podobną cenę kupujesz piękną zdrową choinkę.

dzannne

Posty: 8